Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

A-Ö Lista personer verksamma vid CERGU

NamnTitel
InstitutionE-Post
Aggestam, LisbethdocentStatsvetenskapliga inst.lisbeth.aggestam@gu.se
Alvstam, Claes-GöranprofessorFöretagsekonomiska inst.claes.alvstam@handels.gu.se
Andrén, MatsprofessorInst. för litteratur, idéhistoria & religionmats.andren@lir.gu.se
Bechmann Pedersen, SunepostdoktorInst. för ekonomi och samhällesune.bechmann.pedersen@gu.se
Berg, LindauniversitetslektorStatsvetenskapliga inst.linda.berg@pol.gu.se 
Björnberg, Ullaprofessor emeritaInst. för sociologi & arbetsvet.ulla.bjornberg@socav.gu.se
Blombäck, SofieuniversitetsadjunktAvdelning för samhällsvet., Mittuniversitet sofie.blomback@miun.se
Boräng, FridauniversitetslektorStatsvetenskapliga inst.frida.borang@pol.gu.se
Bousiou, AlexandradoktorandInst. för globala studieralexandra.bousiou@spa.gu.se
Brax, DavidforskareFilosofi david@brax.nu
Bucken-Knapp, GregguniversitetslektorFörvaltningshögskolangregg.bucken-knapp@spa.gu.se
Caspers, LenaforskningsadministratörStatsvetenskapliga inst.lena.caspers@gu.se
Cordeiro, CherylforskareFörtagsekonomiska inst.cheryl.cordeiro@handels.gu.se
Cornell, Perdocent Inst. för historiska studierper.cornell@archaeology.gu.se
Cramér, Perprofessor, rektorJuridiska institutionenper.cramer@law.gu.se
Demker, Marieprofessor, dekanStatsvetenskapliga inst., Humanistisk fakultetmarie.demker@gu.se
Elgenius, GabriellauniversitetslektorInst. för sociologi och arbetsvetenskapgabriella.elgenius@gu.se
Erhag, Thomasuniversitetslektor, prefektJuridiska institutionenthomas.erhag@law.gu.se
Grinell, KlasforskareInst. för litteratur, idéhistoria och religionklas.grinell@lir.gu.se
Hervéus, KarindoktorandJuridiska institutionenkarin.herveus@law.gu.se
Hofmann, AnderaspostdoktorFreie Universität Berlin, Otto Suhr Institute of Political Scienceandreas.hofmann@fu-berlin.de
Hyde-Price, Adrian professorStatsvetenskapliga inst.adrian.hyde-price@gu.se
Ighe, AnnuniversitetslektorInst. för ekonomi och samhälleann.ighe@econhist.gu.se
Jacobsson, Kerstin professor Inst. för sociologi och arbetsvetenskapkerstin.jacobsson@gu.se
Jansson, AntonuniversitetsadjunktInst. för litteratur, idéhistoria & religionanton.jansson@lir.gu.se 
Jezierska, KatarzynaforskareHögskolan i Västkatarzyna.jezierska@hv.se
Jezierski, WojtekdocentInst. för historiska studierwojtek.jezierski@gu.se
Johansson, MarkusuniversitetslektorStatsvetenskapliga inst.markus.johansson@pol.gu.se
Jonasson, Ann-KristinuniversitetslektorStatsvetenskapliga inst.Ann-Kristin.Jonasson@gu.se
Jännebring, BirgittaforskningssamordnareStatsvetenskapliga inst.birgitta.jannebring@cergu.gu.se 
Järlehed, JohanuniversitetslektorInst. för språk och litteraturerjohan.jarlehed@sprak.gu.se
Karlsson Franck, AnjauniversitetslektorInst. för globala studieranja.franck@globalstudies.gu.se
Kölling, AngelaforskareInst. för språk och litteraturerangela.kolling@gu.se
Larsson, BengtprofessorInst. för sociologi & arbestsvet.bengt.larsson@socav.gu.se
Larsson, GöranprofessorInst. för litteratur, idéhistoria & religion goran.larsson@lir.gu.se
Larsson, OlofpostdoktorStatsvetenskapliga inst.olof.g.larsson@gu.se
Lenk, Hannesdoktorand Juridiska institutionenhannes.lenk@law.gu.se
Leppänen, KatarinadocentInst. för litteratur, idéhistoria & religionkatarina.leppanen@lir.gu.se
Lindahl, RutgerseniorprofessorStatsvetenskapliga inst.rutger.lindahl@pol.gu.se
Lindkvist, Thomasprofessor emeritusInst. för historiska studierthomas.lindkvist@history.gu.se
Martin, Romanuniversitetslektor Företagsekonomiska institutionenroman.martin@handels.gu.se 
Moberg, AndreasuniversitetslektorJuridiska institutionenandreas.moberg@law.gu.se
Naurin, DanielprofessorStatsvetenskapliga inst. daniel.naurin@pol.gu.se
Norrby, JensdoktorandInstitutionen för litteratur, idéhistoria och religion jens.norrby@lir.gu.se 
Oskarson, MariaprofessorStatsvetenskapliga inst.maria.oskarson@pol.gu.se
Platen, EdgarprofessorInst. för språk & litteratureredgar.platen@sprak.gu.se
Polk, JonathanuniversitetslektorStatsvetenskapliga inst.jonathan.polk@gu.se
Reimann, ChristinapostdoktorInst. för historiska studierchristina.reimann@gu.se
Rosén, GuripostdoktorSamhällsvet. fak., ARENA Senter for europaforskningguri.rosen@arena.uin.no
Rovny, AllisonforskareMax Planck Sciences Po Center, Parisallison.rovny@gmail.com
Rovny, JanuniversitetslektorSciences Po, Parisjan.rovny@sciencespo.fr
Ruist, JoakimforskareInst. för nationalekonomi med statistikjoakim.ruist@economics.gu.se 
Shaev, BrianuniversitetslektorUniversiteit Leidenb.shaev@hum.leidenuniv.nl
Shmulyar Gréen, OksanauniversitetslektorInst. för sociologi & arbestsvet.oksana.shmulyar@socav.gu.se
Sohlberg, AngieforskningsadministratörStatsvetenskapliga inst.angie.sohlberg@gu.se
Spehar, AndreadocentStatsvetenskapliga inst.andrea.spehar@pol.gu.se
Stendahl, SaraprofessorJuridiska institutionensara.stendahl@law.gu.se
Strandberg, UrbanuniversitetslektorStatsvetenskapliga inst.urban.strandberg@cefos.gu.se
Ström, Patrikuniversitetslektor, prefektFöretagsekonomiska institutionenpatrik.strom@handels.gu.se
Söderbaum, Fredrikprofessor Inst. för globala studierfredrik.soderbaum@globalstudies.gu.se
Söhrman, Ingmar
professor emeritusInst. för språk och litteratureringmar.sohrman@rom.gu.se
Vajta, Katharina
universitetslektorInst. för språk och litteraturerkatharina.vajta@sprak.gu.se
Waara, JoacimforskareAvd. för ekonomisk historia vid Institutionen för ekonomi och samhällejoacim.waara@econhist.gu.se 
Wallerman, Anna
universitetslektorJuridiska institutionenanna.wallerman@law.gu.se
Wejstål, KristinadoktorandJuridiska institutionen kristina.wejstal@law.gu.se
Wojnicka, Katarzyna postdoktorLeeds University katarzyna.wojnicka@gu.se
Xiangxuan, Xu (Emily)forskareFörtagsekonomiska inst.emily.xu@handels.gu.se
Zelano, Karin doktorand Statsvetenskapliga inst.karin.zelano@gu.se 
Åhman, JoakimuniversitetslektorJuridiska institutionenjoachim.ahman@law.gu.se 
Önnerfors, Andreasuniversitetslektor Institutionen för litteratur, idéhistoria och religionandreas.onnerfors@lir.gu.se 

 

Sidansvarig: CERGU|Sidan uppdaterades: 2018-01-18
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?